"Világfák" Márokpapin

A Magyarországi Éghajlatvédelmi Szövetség „Világfák” hagyományteremtő kezdeményezésnek célja, hogy minden év márciusában – a kikelet havában – a szövetség tagjai egy szimbolikus lépést tegyenek a jövőért, melyben elültetik az év fájának egy csemetéjét, azaz idén egy mezei juhart.

2014. március 22-én Egyesületünk Csiperke Erdei Iskolájában, Márokpapin is elültetésre került az év fájának egy csemetéje. A részvevők napsütéses tavaszi melegben élvezhették a közös munkát!

Az év fája 2014-ben a mezei juhar, a hazai juhar-fajok mindenhol jelenlévő szürke eminenciása, amely az éghajlati szélsőségeket, a klímaváltozást jól viselő fajként több figyelmet érdemel. Németországi minta alapján 1995-ben az Országos Erdészeti Egyesületnél Bartha Dénes kezdeményezte, hogy hazánkban is honosítsuk meg ezt az év fája mozgalmat, s 1996-tól minden évben megválasztják az év fáját. Elsősorban azokat a fajokat helyezik előtérbe, amelyeknek erdészeti jelentősége is van, de az utóbbi időszakban a figyelem elterelődött róluk. Részletek:http://www.azevfaja.hu/