Kerékpáros tábor Márokpapin 2019.

DSC 0338A program időtartama: 2019. július 7-14. (V – Sz)

- A turnus ára 39.000 Ft/fő

- Kerékpárbérlet: 6.000 Ft/hét

Kerékpáros táborunkban Márokpapiból kiindulva, csillagtúraszerűen, kalandos biciklizések közepette bekerekezzük a Szatmár-Beregi Tájvédelmi Körzet legszebb tájait, kultúrtörténeti nevezetességeit (Bockereki erdő, Bábtava, Nyíres tó, Kaszonyi-hegy, Csaroda, Tákos, Kölcse, Sonkád, Túristvándi, Vámosatya, Barabás, Szatmárcseke).

A természeti környezet, a Tisza töltésének kerékpárutjai valamint a biztonságos biciklizésre alkalmas kisforgalmú úthálózat ideális lehetőséget nyújt a természetszerető, sportolni vágyó fiatalok tartalmas időtöltéséhez.

Saját "jármű" híján, a helyszínen a kerékpárkölcsönzés is megoldható.

Kapcsolattartó: Szőke Zsuzsa (20/431-8086, Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.)

Kerékpáros tábor tervezett programja

A kerékpározás során kissebb távokkal kezdünk és a csoport korosztályi összetétele, teherbírása alapján kerülnek a végleges útvonalak kiválasztásra.

Tehát, a következó túraútvonalak tájékoztató jellegűek.

Útvonal a Felső-Tisza és mellékfolyóinak töltésén

Tisza töltés körút

Útvonal: Márokpapi-Tarpa-Tisza töltés-Tivadar-Tisza töltés-Olcsvaapáti-Olcsva-Vitka-Vásárosnamény-Tisza töltés-Gulács-Tivadar-Tarpa-Márokpapi

Táv: kb.68 km

Idő: 5 óra

Szatmári kör

Útvonal: Márokpapi-Tarpa-Tisza töltés-Tivadar-Nagyar-Szatmárcseke-Túristvándi-Kömörő-Penyige-Fehérgyarmat-Tivadar-Tarpa-Márokpapi

Táv: 63 km

Idő: 5-6 óra

Bockereki-erdő

bockerek

Útvonal: Márokpapi-Beregdaróc-Gelénes-Vámosatya-Csaroda-Márokpapi

Táv: 35 km

Idő: 3-4 óra

Szatmár-Panyola-elixír

panyola

Útvonal: Márokpapi-Tarpa-Tisza töltés-Tivadar-Tisza töltés-Panyola-Kérsemjén-Nábrád-Fehérgyarmat-Tivadar-Tarpa-Márokpapi

Táv: 50 km

Idő: 4-5 óra

Beregi Árapasztó Tározót térképe

A tározó 54 km-es töltéskoronája aszfaltburkolatot kapott, amely a kerékpáros közlekedést és a természetjáró turizmust is elősegíti.

A beruházás révén a forgalmas 41-es utat elkerűlfe, a Csiperke Erdei Iskolából elindűlva kerékpárúton közelíthető meg Csaroda, Tákos, Vásárosnamény, Gergelyiugornya, Jánd, Gulács, Tivadar és Tarpa.

Visszatekintés az előző évekre ...

Szállás a Csiperke Erdei Iskolában

Szobák elosztása:

1 db 16 fős szoba (8 emeletes ággyal)

1 db 20 fős szoba (10 emeletes ággyal)

1 db 6 fős szoba külön zuhanyzóval (mozgássérültek számára akadálymentesített)

GPS koordináták: N 48.139078; E 22.514049

48°8´18.75´´; 22°30´49.4´´