Továbbképzés "Carbon Detectives - Szén-dioxid Nyomózó"

Továbbképzés  - 2011. május 05.
Az E-misszió Természet- és Környezetvédelmi Egyesület ismét megszervezi a "Carbon  Detectives - Szén-dioxid Nyomózó" programhoz kapcsolódó tanártovábbképzését.

A program 8-14 éves diákoknak és tanáraiknak szól, amelyhez az iskolák reál és humán szakos pedagógusainak egyaránt érdemes csatlakozni.
A már csatlakozott és csatlakozni kívánó pedagógusok a képzés során megismerkedhetnek a Carbon Detectives programmal, a csatlakozás lehetõségeivel. Továbbá a résztvevõk tájékozottá válnak a projekt témaköreiben (energia, energiafelhasználás, energia - klíma összefüggései, klímaváltozás stb.). Olyan interaktív játékokkal és csoport-foglalkozásokkal ismerkednek meg a résztvevõk, mely által a gyerekek számára is kézközelbe hozhatóak a környezetvédelmi problémák.

Miért jó a projekt az iskoláknak?
o A klímaváltozás témakört közel hozza a diákokhoz. o A témák feldolgozása során a tanárok interaktív, kompetencia-fejlesztésen alapuló technikákat alkalmaznak. o Megtudják iskolájuk CO2 lábnyomát. o Továbblépve a projektben, elképzelhetõ, hogy csökken iskolájuk energia számlája. o Az ökoiskola önértékelésben figyelembe veszik a programba való bekapcsolódást. o Nemzetközi kapcsolatokat építhetnek ki, partneriskolákat találhatnak. o Az iskola oklevelet kap a részvételrõl. o A tematika kapcsolódik a NAT mûveltségi területeihez. o A projekt a Környezeti Nevelési munkatervébe jól beilleszthetõ

Miért jó a projekt diákoknak?
o Sokoldalúan tájékozódhatnak korunk egyik legfontosabb környezeti problémájáról, o megismerhetik iskolájuk mûködését, o bevonódnak az iskolájuk gazdasági életébe, o alakíthatják iskolájuk arculatát, o megtudják az iskolájuk szén-dioxid lábnyomát, o mindezt nem hagyományos tanórákon, hanem egy csapat tagjaként, o bebizonyíthatják kreativitásukat, o barátokat szerezhetnek a közös munka során itthon és nemzetközi szinten, o versenyezhetnek o nyerhetnek egy részvételt hazai vagy nemzetközi rendezvényre, o minden "szén-dioxid nyomozó" oklevelet kap!

Részvételi feltételek:
- Jelentkezni a  jelentkezési lap kitöltésével és a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre történõ visszaküldésével lehet.
- A regisztráció a visszaérkezett jelentkezési lapok sorrendjében történik, ezért kérjük, hogy részvételi szándékát minél elõbb jelezze.
- A részvétel ingyenes.
- A képzésrõl tanúsítványt kapnak a résztvevõk.

Helyszín: Korányi Frigyes Gimnázium, Nagykálló, Korányi Frigyes u. 23-27.

Program - 2011. május 05.
o 09.45 - Regisztrálás, megérkezés
o 10.00 - Rövid köszöntés és ismerkedés
o 10.15 - Áttekintés és háttér
o 10.30 - A projekt bemutatása - ppt
o 11.00 - Kávészünet
o 11.15 - Ismerkedés a honlappal
o 12.00 - Szendvicsebéd
o 12.30 - Interaktív játékok
o 13.30 - A Carbon Detectives munkába való bekapcsolódás lehetõségei és akciótervek készítése
o 14.45 - Értékelõ kérdõív kitöltése
o 15.00 - Zárás

A programhoz egy verseny is kapcsolódik, amelynek vége 2011. május 20.
A verseny díjazása: a tíz hazai nyertes Szén-dioxid Nyomozó csoport közül egy kiválasztott csapat nemzetközi táborban vehet részt tanáraival. A többi csoport is értékes és érdekes jutalomban részesül.

A "Carbon  Detectives" programhoz való csatlakozás és a versenyre történõ nevezés részletei a http://www.carbondetectives.hu

Érdeklõdni a továbbképzésrõl a következõ elérhetõségeken lehet:
E-misszió Természet- és Környezetvédelmi Egyesület 4400 Nyíregyháza, Szabolcs u. 6. Tel./Fax.:42/ 504-403, 423-818 Szõke Zsuzsa, 20/431-8086, e-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. Kolocsán Tünde, 30/543-8545, Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. Számlaszámunk: Szabolcs Takarék - 68800109-11077444, Adószámunk: 19214555-2-15

Elérhetõség

Csiperke Erdei Iskola és Tábor

4932 Márokpapi,
Kossuth u. 111.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Tel.: 06/20/431-8086
Adószám: 19214555-2-15

Számlaszám: 68800109-11077444