Lezárult az Eco metods természet- és környzeteismereti vetélkedő

2013. május 15-én lezárult a SZATMÁRIKUM HÁZAI Közhasznú, Értékmegőrző és Fejlesztő Egyesület és Kolcs Község Önkormányzatával partnerségben az „Interaktív környezetnevelési módszerek gyermekeknek - ECO METHODS” elnevezésű projekt fő gerincvázát képező természet, és környezetismereti döntő vetélkedője.

 

 

A vetélkedőt Magyarországon az E-misszió Természet- és Környezetvédelmi Egyesület Romániába az Erdélyi Kárpát Egyesület – Szatmárnémeti bonyolította le.

 

A megmérettetésen olyan 5-8. osztályos tanulók vettek részt, akik Magyarországon Szabolcs-Szatmár Bereg megye, Romániában Szatmár megye általános iskolás tanulói. A versenyre 5 fős iskolai csapatok, baráti társaságok neveztek, iskolánként akár több csapattal, vegyes korosztállyal is. A vetélkedő három levelezős fordulóból és egy döntő vetélkedőből állt. A vetélkedőre 42 romániai és 37 magyarországi csapat jelentkezett. A versenyző csapatok postai úton küldték meg a vetélkedők megoldásait. A döntőbe a legjobb 3 magyarországi és 3 romániai csapat került be.

A döntő vetélkedőbe került csapatok 6 napos döntő keretében mérhették össze tudásukat a Márokpapi községben található Csiperke Erdei Iskolába 2013. május 10-15. között.

A vetélkedő keretében levetítésre kerül a projekt fő produktuma a 12 részes környezetnevelő kisfilm.

A döntő vetélkedő ünnepélyes eredményhirdetéssel és sajtótájékoztatóval zárult 2013. május 15-én 10:00 órakor.

 

Első három helyezett csapat:

I. helyezett: Képes Géza Általános Iskola Hérics nevű csapata – Mátészalka

II. helyezett: Arany János Általános Iskola Barangolók nevű csapata -  Kemecse

III. helyezett: Képes Géza Általános Iskola Szalamandra nevű csapata - Mátészalka

 

Az Eco-methoeds c. projekt a Magyarország-Románia Határon Átnyúló Együttműködési Program 2007-2013 keretében valósul(t) meg (www.huro-cbc.eu), az Európai Unió támogatásával, az Európai Regionális Fejlesztési Alap valamint a Magyar Köztársaság és Románia társfinanszírozásával.


E-misszió Egyesület

4400 Nyíregyháza, Szabolcs u. 6.

Tel./Fax.: 42/ 504-403, 423-818
http://csiperkeerdeiiskola.hu/
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Erdélyi Kárpát Egyesület – Szatmárnémeti

440012 Szatmárnémeti, Aurel Popp utca, 14.

Tel./Fax.: 0040/261/711050
http://www.eke.ro
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

A vetélkedő a Magyarország-Románia Határon Átnyúló Együttműködési Program 2007-2013 keretében valósul meg az Európai Regionális Fejlesztési Alap, valamint a Magyar Köztársaság és Románia társfinanszírozásával.

 

Jelen felhívás tartalma nem feltétlenül tükrözi az Európai Unió hivatalos álláspontját

www.huro-cbc.eu ; www.hungary-romania-cbc.eu

Elérhetõség

Csiperke Erdei Iskola és Tábor

4932 Márokpapi,
Kossuth u. 111.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Tel.: 06/20/431-8086
Adószám: 19214555-2-15

Számlaszám: 68800109-11077444