Gyógynövény ismereti hétvége felnőtteknek és családoknak

Gyógynövény tábor a Csiperke Erdei Iskolában

Program időpontja: 2014. július 25 - 27. P - V (3 nap 2 éjszaka)

A legtöbb ember, ha gyógyteát szeretne készíteni, a kereskedelemben kapható szárítmányokat vásárolja meg. Pedig egy kis sétával és némi ismerettel, a legtöbb, üzletekben is kapható gyógy- és fűszernövényt, költségmentesen magunk is begyűjthetjük.

A saját gyűjtésnek sok előnye van; tiszta környezetből, szennyezés és penészgombáktól mentes, jó minőségű, megbízható alapanyagot állíthat elő.

Gyógynövény ismereti hétvégénk célja, hogy a résztvevők e témában gyakorlati tapasztalatokon alapuló ismeretekre tegyenek szert. Megismerjék a hazai flóra gyógynövényeit, valamint a gyűjtés és tartósítás szabályit.

A foglalkozásokat, nagyobb részt terepen, kisebb részben zárt helyen, előadások formájában tartják, alkalmazkodva az időjárási viszonyokhoz és az átadandó ismeretekhez.

A vadon élő gyógynövényekkel való ismerkedést rövid, egyéb természetismereti programokkal is kiegészítjük (csillagászat, Szatmár-Beregi Tájvédelmi Körzet értékeinek megismerése, mikroszkópos vizsgálat, stb.) A gyógynövényes foglalkozásokat az Csiperke Erdei Iskola az E-misszió Egyesület és a Fritillaria Kft. munkatársai tartják.

Jelentkezés feltétel: a jelentkezési lap kitöltése és elektronikus úton történő eljuttatása Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre.

Fizetés átutalással: Fritillaria Kft. Számlaszám: 11600006-00000000-65919538. A jelentkezést csak előleg befizetése (5000 Ft/fő) esetén tudjuk elfogadni ill., véglegesíteni. Előleg visszaigénylésére csak abban az esetben van lehetőség, ha a lemondás a tábor megkezdése előtt 10 nappal megtörténik.

 

Program

1. nap Délután
 • Megérkezés, szállás elfoglalása
 • Séta a természetben
 • Növényhatározási alapismeretek, betekintés a gyógynövényismeretbe, a gyógynövénygyűjtés legfontosabb szabályai
Este
 • Előadás - Gyógynövények régen és ma, történeti áttekintés, hatóanyag ismeret, - "A jóból is megárt a sok” – esetleges mellékhatások a gyógynövények alkalmazása során.
2. nap Délelőtt
 • Séta a Csiperke Tanösvényen – gyógynövény határozási alapismeretek, gyógynövények ismerete és gyűjtése a gyakorlatban
Délután
 • A gyógynövény tartósítás szabályai és fajtái
 • Gyűjtött gyógynövények tartósítása
 • A mikroszkóp világának csodái – miben rejlik a hatóanyag
Este
 • Előadás – „Ép testben ép lélek” - egészség és táplálkozás
 • Tábortűz és gyógyteakóstoló
 • Csillagászat
3. nap Délelőtt
 • Az egyszerűbb, házilag is elkészíthető technikák megismerése

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Program helyszíne: Csiperke Erdei Iskola és Tábor, Márokpapi, Kossuth u. 111.

A tábort csak megfelelő számú jelentkező esetén indítjuk el (min. 12 fő)

 

Az ár az alábbiakat tartalmazza 1. nap 2. nap 3. nap
Szállás x x
Reggeli x x
Meleg ebéd x x
Vacsora x x
Délelőtti program x x
Délutáni program x x
Esti program x x

Árak
szoba közös zuhanyzóval 13.500 Ft/fő
szoba külön zuhanyzóval 14.600 Ft/fő

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bővebb információ a programról és a szállásról: Szőke Zsuzsa, Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát., 20/431-8086, www.csiperkeerdeiiskola.hu

Elérhetõség

Csiperke Erdei Iskola és Tábor

4932 Márokpapi,
Kossuth u. 111.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Tel.: 06/20/431-8086
Adószám: 19214555-2-15

Számlaszám: 68800109-11077444